Trendem ve vybavení pro kempování je ekologie

0
3

Moderní vybavení pro kempování se podle odborníků obrací k šetrnému přístupu k přírodě. Trendem je komfort, ekologie, využívání obnovitelných zdrojů energie a minimalismus ve zmenšování objemu a váhy výrobků.

Přestože Češi patří celosvětově k nejaktivnějším turistům a kempování se v Česku vrátilo do módy, ekologické trendy ve vybavení přijímají ve srovnání se Západem pomalu.

„Když se podíváte v Německu, co značky deklarují a čím se hrdě chlubí, tak se obáváme, že v Čechách by to ve větší míře zákazníka nezaujalo. Není příliš ochoten si připlatit za to, že je materiál plně recyklovatelný nebo recyklovaný.”

Ekologicky šetrné výrobky proto zatím prodejci na tuzemském trhu nabízejí jako alternativu k běžným materiálům a dávají zákazníkům možnost si vybrat. Čtyři hlavní trendy, které rezonují napříč západním trhem již několik let, se tak dostávají do Česka velice pomalu.

Domníváme se, že to způsobuje konzervativnější přístup Čechů a jejich menší kupní síla, která tlačí lidi více sledovat slevy. Trendy v kempingovém vybavení posouvají dopředu severské evropské země spolu s Dánskem, Německem, Francií a Velkou Británií.

Nejvíce se prodávají řady menších turistických stanů vhodných pro kemping. Pro dva lidi by měl podle něj stan pro túru ideálně vážit kolem dvou kil.

Pokud chcete mít i uprostřed přírody alespoň trochu pohodlí, pořiďte si nepromokavý stan, kvalitní spacák a samonafukovací karimatku.

Nejlepší stan zvolte podle toho, kde s ním plánujete kempovat a kolik lidí v něm budete ubytovávat. Velkou roli hraje také jeho váha, odolnost vůči vodě, tvar i kvalita materiálu.

Tepelná izolace spacáku by měla odpovídat ročnímu období, kdy ho plánujete nejvíce používat. Zatímco lehčí, tenčí kusy vám během letních nocí budou pravděpodobně stačit, na jaře nebo na podzim by vám v nich mohla být zima.

I karimatek existuje několik druhů. Ty nejlevnější a zároveň nejtenčí sice příliš mnoho neváží, ale zase vám neposkytnou tolik pohodlí jako tlustší samonafukovací karimatky.

Předchozí článekJak pomáhá kotvičník zlepšit vitalitu u lidí s nízkou hladinou energie