Na pokraji vyřazení. Inter padl doma s Liverpoolem

4
64

Fotbalisté Interu Milán v sestavě se slovenským obráncem Milanem Škriniarem prohráli v úvodním utkání osmifinále Ligy mistrů 2021/2022 na domácím trávníku s FC Liverpool 0:2.

Milan Škriniar v souboji se Sadiem Manem v Liverpoolu.
V druhém úterním utkání hráči FC Salzburg remizovali s Bayernem Mnichov 1:1.

Inter Milán čekal na účast ve vyřazovací části 10 let a od úvodních minut pociťoval, že má proti sobě silného soupeře, který uměl zahrozit především ze standardek.

Skóre mohl otevřít ve 14. min Sadio Mane po přímém kopu, ale hlavičkoval nad. O dvě minuty se dostali ke své první šanci i domácí, ale Calhanoglu z velkého úhlu namířil jen do břevna.

Čerstvý mistr Afriky Mane se i po oslavách historického triumfu Senegalu ukázal ve výborné formě a ve 23. min se téměř postaral o gól měsíce.

ONLINE: Inter Milán nestačil doma na Liverpool
Jeho exportní nůžky z malého vápna však skončily pouze v boční síti.

Po změně stran ukázal snahu skórovat Inter, který hrozil z rychlých protiútoků. V 53. min hledal Perišič centrem v dobré pozici Martineza, ale tomu se nepodařilo dostat míč do sítě.

Po hodině hry překonal brankáře Allisona po samostatném úniku Džeko, ale rozhodčí se shodli, že reprezentant Bosny a Hercegoviny se těsně nedokázal vyhnout ofsajdově pasti. Liverpool tak udeřil ze své nejsilnější zbraně, standardních situací.

V 75. min hlavičkoval přesně Firmino, když ho neuhlídal Bastoni. Druhý gól přidal Salah po přímém kopu v 83. minutě.

Duel v Salcburku pro rakouského mistra začal nešťastně. Již ve 12. min musel opustit hřiště zraněný útočník Okafor a na jeho místo nastoupil Chukwubuike Adamu.

Pařížský úder v nastavení. Katem Realu byla jeho vysněná posila
Dvacetiletý reprezentant Rakouska narozený v Nigérii se však změnil v nečekaný trumf.

V 21. min se k němu dostal míč při rychlém přechodu do útoku domácích az hranice šestnáctky obhodil brankáře Ulreicha, který poprvé v probíhajícím ročníku Ligy mistrů musel zastoupit Manuela Neuera, laborujícího se zraněním kolena.

Rakouský šampion se po přesném zásahu neuzavřel do obrany. Nadále vyrážel do rychlých protiútoků a ve 49. min mohl skórovat Seiwald, ale Ulreich jeho umístěnou střelu k tyči pokryl.

Šanci zvýšit měl iv 81. min Adeyemi, ale Ulreich vyrazil jeho střelu a Adamu z dorážky neskóroval.

Lídr německé bundesligy nakonec z Rakouska s prohrou neodešel. V 90. min se v přeplněné šestnáctce dostal míč ke Comanovi a ten vyrovnal na konečných 1:1.j

Předchozí článekJak v semifinále na Finy? To vám neřeknu, vždy jsem s nimi prohrál