Parkování na chodnících zůstane po starém

3
62

To, co jsme tvrdili od začátku, je zdá se realitou. Parkování na chodnících na pár let nezruší, parkovat se tedy bude po starém, s výjimkou lokalit, kde vznikají samostatné parkovací politiky

Cílem návrhu je umožnit vybraným motorovým vozidlům od účinnosti zákona, která se navrhuje dnem vyhlášení, do 31. března 2024 parkování na chodníku za pravidel, která platí do 28. února letošního roku. Na základě nejnovější úpravy, která vstoupí v platnost 1. března 2022, totiž došlo k zániku možnosti pro vybraná motorová vozidla (nepřevyšující 3,5 tuny, kromě kol a motocyklů) parkovat na chodníku přilehlém k cestě při zachování volného prostoru 1,5 metru.

„V mimořádně exponovaných lokalitách způsobí tato nová úprava mnoha obcím, respektive městům a městským částem parkovací kolaps, jelikož vzhledem k počtu aut tyto jednotky územní samosprávy prostě nemají a do této doby nestihnou vytvořit nová parkovací místa, respektive vyznačit dopravní značení, které umožní parkování na chodnících,” podotkli předkladatelé v důvodové zprávě.

Nejsem si jistý, jestli se to změní io ty 2 roky. Nejsou k tomu prostě podmínky. Reálněji to vidím tak na přelomu desetiletí, kdy ze silnic zmizí množství spalovacích aut a individuální mobilita bude výrazně potlačována.

Každopádně, docela mě udivuje fakt, že si poslanci připustili, že tato původní novela byla schválena vlastně omylem. Jak mohou být zákony, které bezprostředně zasahují do života lidí, schvalovány omylem? A to není jediný případ, bohužel…

Předchozí článekPlatnost EK a TK se nadále prodlužuje o 3 měsíce
Další článekJedna strana mince při snižování emisí