A je to tady, cena za nabíjení elektromobilů roste

0
9

I svět elektromobility prožívá další turbulentní období. V roce 2021 v Evropské unii dosáhl podíl bateriových elektrických vozidel rekordních 9,1% na celkových prodejích. Kromě pozitivních zpráv přibyly i nové výzvy. Za posledních několik měsíců atakovaly ceny energií v celé Evropě historická maxima. Pořizovací náklady na 1 MWh elektrické energie vzrostly 3,5 násobně v porovnání ve stejným obdobím loňského roku.

„Vždy se snažíme nastavovat ceny způsobem, aby reflektovaly trh a byly trvale udržitelné. Nastavení ceny pod náklady je destruktivní pro trh a zavádějící pro klienty. V loňském roce jsme úpravou ceníku přinesli několik vylepšení acenu jsme byli schopni i snížit. Protože však nedokážeme ovlivnit globální události, musíme se jim přizpůsobit,” řekl Peter Badík, Managing Partner společnosti GreenWay.

Zjednodušení ceníku

Ceník GreenWay je jednodušší a přizpůsobil se běžnému rozdělení na tři úrovně: standardní AC nabíjení, rychlé DC nabíjení do 100 kW (včetně) a ultrarychlé DC nabíjení nad 100 kW. Zároveň však zůstává výhodné DC nabíjení do 25 kW ve stejné cenové kategorii jako standardní AC nabíjení.

Novinka: přenášení nevyužitých kWh do následujícího měsíce

Po pozitivním ohlasu jednorázové akce, při které byly volné kWh zprogramů Energie Plus aEnergie Max přeneseny do následujícího období (v prosinci 2021 během opatření omezujících mobilitu), nový ceník uplatňuje stejný přístup. Všechny nespotřebované kWh v daném měsíci budou přeneseny do následujícího měsíce. Přenesené kWh se budou v novém měsíci čerpat jako první.

Předchozí článekNové balíčky příslušenství Honda HR-V: Zvyšují pohodlí a styl
Další článekPlatnost EK a TK se nadále prodlužuje o 3 měsíce