Nový Hossa s postavou dřevorubce. Já a Jágr? Blbost, říká Slafkovský

3
54

První účast na olympiádě. Post jednotky mezi střelci. Pět gólů v pěti zápasech. A to vše jen v sedmnácti letech. Juraj Slafkovský je hvězdou hokejového turnaje na zimních olympijských hrách 2022 v Pekingu.

Pravda 17.02.2022 05:00 Slovensko, USAFoto: SITA/AP, Matt Slocum
Juraj Slafkovský slaví svůj pátý gól na olympiádě v Pekingu.
Slovenský útočník pomohl k postupu národního mužstva do pátečního semifinále proti Finsku (5.10).

V první třetině parádně otevřel skóre. Rychlá střela švihem českým médiím připomněla jejich nejslavnějšího hráče – Jaromíra Jágra.

„Já a Jágr? Blbost. Vždyť on je v padesátce někde jinde než já v sedmnácti,“ říkal Slafkovský skromně.

Na webu idnes.cz ho přirovnávají k tanečníkovi s pukem, který má stavbu těla jako dřevorubec a nápadně připomíná někdejšího reprezentanta Mariána Hossu.

Peking 2022: Vše o hokejovém turnaji na ZOH
Urostlý křidelník (192 cm, 99 kg) je senzací turnaje a v závěrečné třetině souboje proti USA (3:2 sn) si zeptal místo v prvním útoku.

„Udělal na mě dojem vším, co dělá. Má skvělou postavu, rychlé nohy a skvělé ruce,“ pochválil nejmladšího člena týmu kouč Slovenska Craig Ramsay.

Není divu, že Slafkovský poutá pozornost zámořských médií i skautů. Sám se však nejbližším draftům NHL (7. a 8. července) moc nezatěžuje.

„Je jedno, kterého mě vyberou. Hlavně, abychom domů na Slovensko přinesli medaili,“ reagoval Slafkovský.